Koordinátor podpory vzdelávania v HPC

National Supercomputing Centre

Place of work
Dubravska cesta, Karlova Ves, Bratislava

Contract type
Full-time

Start date
ASAP

Wage (gross)
Konečná výška mzdy závisí od skúseností a schopností uchádzača, ako aj individuálnej dohody a môže sa pohybovať v rozpätí 2800 až 3000.- Eur brutto.

Job description, responsibilities and duties

Hľadáme zodpovedného a samostatného kolegu na koordináciu aktivít na podporu vzdelávania a odbornej praxe v oblasti vysokovýkonného počítania (high performance computing).

Pracovná náplň má dve nosné aktivity:

1. Dizajn, spustenie a manažment mobilitného programu pre študentov:

  • Návrh právneho rámca, zmluvných vzťahov a  podmienok pre partnerov programu “HPC fellowship” v spolupráci s právnym poradcom.
  • Onboarding a komunikácia s potenciálnymi partnermi – univerzitami, resp. relevantnými fakultami.
  • Nadviazanie a rozvoj spolupráce s hosťujúcimi inštitúciami v EÚ.
  • Komunikačné aktivity smerom k stakeholderom, manažment výstupov programu.

2. Vytvorenie spojeného študijného programu v HPC oblasti:

  • Komplexná rešerš existujúcich magisterských/inžinierskych študijných programov, modulov, predmetov so zameraním na oblasti relevantné pre HPC.
  • Onboarding a spolupráca s partnermi – univerzitami, členmi združenia NSCC.
  • Manažment procesu vytvorenia a akreditačného procesu študijného programu prebiehajúceho na viacerých vysokých školách.
  • Návrh obsahu (opisy, študijný plán, informačné listy a pod.) študijného programu.

Náplň práce môže obsahovať aj ďalšie úlohy súvisiace s podporou vzdelávania v HPC na Slovensku.

Employee benefits

  • Flexible working hours, home office.
  • Pleasant working environment, friendly and helpful team.

Candidates’ education suitable for the position:
University education (Master's degree) / Postgraduate (Doctorate)

Language skills

English – Advanced (C1)

Necessary knowledge

  • Orientácia v oblasti vysokovýkonného počítania je výhodou – je potrebná predovšetkým na identifikáciu relevantných informácií k študijnému programu.
  • Orientácia, skúsenosti  v systéme vysokoškolského vzdelávania výhodou.
  • Skúsenosti s manažmentom projektov je výhodou.
  • Knowledge of verbal and written English.

Znalosti by mali byť podložené pracovnou skúsenosťou/referenciou.

Experience:

Uchádzač/ka by mal/a preukázať prax v relevantných oblastiach – uveďte v životopise. Pozícia zodpovedá mid- až senior úrovni.

Other Skills

  • Proactive and responsible approach to work.
  • Schopnosť prioritizovať úlohy a manažovať vlastnú agendu.
  • Independence, communicativeness.
  • Dôslednosť, chuť učiť sa a napredovať.

Information about the selection process

V prípade, ak máte záujem o uvedenú pozíciu, zašlite nám prosím Váš životopis a motivačný list, prípadne referencie. Kontaktovať budeme len vybraných uchádzačov – ďakujeme za pochopenie.

Advertiser

Brief description of the company

Our goal is to support and cover all HPC activities in Slovakia. Since 2020, we have been advocating for the development of HPC infrastructure, supporting projects and investments, and in close cooperation with the National Competence Center for HPC, we are working on strengthening competencies and skills in this area. We want to develop cooperation with Slovak universities, the Slovak Academy of Sciences and other organizations operating in the field of HPC, HPC+ applications and related fields.

Number of employees

10-20

Company address

Dúbravská cesta 3484/9
841 04  Bratislava – Karlova Ves
Slovak Republic

Contact

Kontaktná osoba: Tereza Vargová
E-mail: sent CV