Lecture series

LECTURE SERIES
Kvantové počítanie

Pokračujeme v zimnom semestri!

O kvantových počítačoch a technológiách ste už asi počuli, no viete aj,  čo sú to kvantové systémy, ako funguje kvantové počítanie a algoritmy a kde má zmysel kvantové výpočty používať?

Počas zimného semestra 2022 pre Vás pripravujeme päť prednášok, počas ktorých sa toto všetko dozviete od slovenských odborníkov z Národného centra pre kvantové technológie. Prednášky s následnou diskusiou v neformálnej atmosfére pri káve sa uskutočnia v budove Výpočtového strediska SAV v areáli na Patrónke. Nahrávky následne nájdete na Youtube kanáli Centra spoločných činností SAV.

Národné centrum pre kvantové technológie  QUTE.sk je platformou pre výskum kvantových technológií, ktorá spája ústavy SAV a slovenské univerzity s cieľom podporiť konkurencieschopnosť Slovenska a excelentný výskum v tejto oblasti. Kvantové technológie budú hrať kľúčovú úlohu v priemyselných a bezpečnostných aplikáciách a preto QUTE.sk iniciuje a podporuje ich rozvoj na Slovensku aktivitami ako je vytvorenie vzdelávacích programov eduQUTE,  vytvorenie virtuálneho inštitútu kvantových technológií iQUTE, či vybudovanie kvantovej komunikačnej infraštruktúry netQUTE. Ďalšie informácie o QUTE.sk nájdete HERE..

Ak by ste mali záujem o prednášku na konkrétnu tému, dajte nám vedieť!

Zaregistrovať sa na prednášky môžete HERE..