Kategórie
Calls-Finished

Výzva EuroHPC JU Regular Access Mode

Výzva prideľuje strojový čas na superpočítačoch Vega so sídlom v Slovinsku, MeluXina so sídlom v Luxemburgu, Karolina so sídlom v Českej republike a Discoverer so sídlom v Bulharsku na obdobie jedného roka.

Výzva EuroHPC JU Regular Access Mode

Typy prístupu: EuroHPC Regular Access

Finálny report: Do troch (3) mesiacov po ukončení projektu

Typ prístupu*: Jednoročný pravidelný prístup

Termíny uzávierok pre priebežné vyhodnotenie žiadostí o prístupu k zdrojom v roku 2023:

3. november 2023 – 10:00 luxemburského času

Alokácia zdrojov

Výzva je otvorená nepretržite, pričom zdroje sú pridelené do 4 mesiacov od príslušnej uzávierky pre priebežné vyhodnotenie žiadostí. Lehota začína plynúť deň po uzávierke.

Predĺženie projektu

Zdroje sú udelené na jeden (1) rok s možnosťou požiadať o pokračovanie projektu. Toto predĺženie musí byť riadne odôvodnené, je obmedzené na maximálne jeden (1) ďalší rok a bude závisieť od posúdenia prebiehajúceho schváleného projektu.

Žiadatelia (hlavní riešitelia) môžu mať v danom čase udelený iba jeden riadny prístup.

Výpočtové kapacity

Zo strany hostiteľských entít EuroHPC JU sú poskytnuté nasledovné výpočtové systémy: Vega so sídlom v Slovinsku, MeluXina so sídlom v Luxemburgu, Karolina so sídlom v Českej republike a Discoverer so sídlom v Bulharsku.

Oprávnení žiadatelia

Oprávnení žiadatelia sú výskumní pracovníci z akademickej obce, výskumných ústavov, verejných orgánov a priemyslu so sídlom v členskom štáte alebo v krajine pridruženej k programu Horizont 2020. Ďalšie podrobnosti nájdete v časti 2 – „Kritériá oprávnenosti“ vo výzve pre Regular Access.

Aplikačné okruhy pre Regular access mode

Vedecký okruh je zameraný na vedecký pokrok v rámci všetkých vedeckých oblastí. V žiadosti musí byť odvôvodnená potreba využiť extrémne veľkú kapacitu z hľadiska výpočtového času, ukladania dát a využitia podporných v danej výskumnej oblasti. Pre vedecký okruh bude prednostne alokovaných 75 % z celkových zdrojov vyčlenaných pre výzvu.

Pre priemyselný sektor bude alokovaných 20 % z celkových zdrojov vyčlenaných pre výzvu, pričom hlavný riešiteľ musí byť predstaviteľ priemyslu.

Pre verejný sektor bude alokovaných 5 % z celkových zdrojov vyčlenaných pre výzvu, pričom hlavný riešiteľ musí byť predstaviteľ organizácie verejného sektora.

Komisia pre EuroHPC JU Access je zložená z popredných medzinárodných vedcov a inžinierov, ktorí hodnotia prijaté projektové žiadosti a vydávajú odporúčanie pre udelenie zdrojov EuroHPC JU na základe posúdenia vedeckej a technickej excelentnosti.

Viac informácií.