HPC-Europa3 – Transnational Access
Podpora výskumných pobytov s cieľom vytvoriť medzinárodné väzby v HPC oblasti.
Projekt HPC-Europa Transnational Access je založený na programe výskumných pobytov, v rámci ktorých výskumní pracovníci navštevujú HPC centrá a/alebo vedeckých hostiteľov, ktorí dokážu poskytnúť vedecký a technický mentoring s cieľom čo najlepšie využiť zdroje HPC vo výskume. Hosťujúcim vedcom je v rámci programu poskytovaná finančná podpora na cestu, ubytovanie a pobyt a prístup k výpočtovej infraštruktúre podľa špecifikácií schváleného projektu. (UPOZORNENIE: poskytnuté finančné prostriedky nie sú platom a nie sú určené na pokrytie VŠETKÝCH nákladov, ale majú byť podporou počas výskumých pobytov).
Výzvy na predkladanie žiadostí sa uverejňujú štyrikrát ročne, a to online na webovej stránke HPC-Europa3. Najbližší termín na podávanie žiadostí je do 9. septembra 2021 (23:59 CEST). Program končí v apríli 2022.
Výskumným pracovníkom sa odporúča podať žiadosť 2 až 4 mesiace pred začiatkom pobytu, ktorého dĺžka sa pohybuje v 3 až 13 týždňov.
Na odosielanie žiadostí je k dispozícii webové rozhranie s podrobnými pokynmi a odpoveďami na najčastejšie otázky žiadateľov, ktoré uľahčia podávanie žiadostí. Každá žiadosť bude následne nezávisle posúdená podľa technických a vedeckých kritérií.
Ak chcete požiadať o grant na pobyt a stráviť výskumné obdobie v jednej z 9 hostiteľských krajín, vyplňte on-line formulár. Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa projektu alebo postupu podávania žiadosti, kontaktujte koordinátorov projektu.
Superpočítačové centrá zúčastňujúce sa na činnosti nadnárodného prístupu sú: CINECA (Bologna – IT), EPCC (Edinburgh – UK), BSC (Barcelona – SP), HLRS (Stuttgart – DE), SurfSARA (Amsterdam – NL), CSC (Helsinki – FIN), GRNET (Athens, GR), KTH (Stockolm, SE), ICHEC (Dublin, IE).