Kategórie
Všeobecné

MEDZINÁRODNÁ LETNÁ HPC ŠKOLA 2024

Študenti doktorandského štúdia a postdoktorandi z inštitúcií v Austrálii, Európe, Japonsku a Spojených štátoch sú pozvaní na 13. medzinárodnú letnú školu zameranú na vysokovýkonné počítanie. Letná škola bude prebiehať pod záštitou Centra pre výpočtovú vedu RIKEN v dňoch 7.-12. júla 2024 v Kobe v Japonsku. Prihlásiť sa môžete do 23:59 AOE 31. januára 2024.

MEDZINÁRODNÁ LETNÁ HPC ŠKOLA 2024

Študenti doktorandského štúdia a postdoktorandi z inštitúcií v Austrálii, Európe, Japonsku a Spojených štátoch sú pozvaní na 13. medzinárodnú letnú školu zameranú na vysokovýkonné počítanie. Letná škola bude prebiehať pod záštitou Centra pre výpočtovú vedu RIKEN v dňoch 7.-12. júla 2024 v Kobe v Japonsku. Prihlásiť sa môžete do 23:59 AOE 31. januára 2024.

Letná škola je financovaná Centrom pre výpočtovú vedu RIKEN (R-CCS), Spoločným podnikom EuroHPC (EuroHPC JU), Superpočítačovým centrom Pawsey (Pawsey) a programom ACCESS. Ďalšími sponzormi sú EPCC (Veľká Británia) a NICIS CHPC (Južná Afrika). Počet prijatých uchádzačov bude závisieť od dostupnosti financovania.

Letná škola predstaví najlepším študentom v oblasti výpočtových vied súčasné aspekty vysokovýkonného počítania (HPC) a analýzy veľkých dát pre rôzne vedecké disciplíny. Podporí networking medzi účastníkmi, poskytne prednášky skúsených lektorov, uľahčí medzinárodnú výmenu a otvorí ďalšie kariérne možnosti. Poprední výpočtoví vedci a odborníci v HPC sfére z partnerských regiónov ponúknu paralelnú výučbu na rôzne témy, napríklad:

  • HPC and Big Data challenges in major scientific disciplines
  • Shared-memory programming
  • Distributed-memory programming
  • GPU programming
  • Performance analysis and optimization on modern CPUs and GPUs
  • Software engineering
  • Numerical libraries
  • Big Data analytics
  • Deep learning
  • Scientific visualization
  • Canadian, European, Japanese, Australian and U.S. HPC-infrastructures

Letná škola bude prínosom pre vedcov z Austrálie, európskych, japonských a amerických inštitúcií, ktorí vo svojom výskume využívajú vysokovýkonnú výpočtovú techniku.

Čo by mali spĺňať uchádzači?

  • Vedomosti v oblasti HPC, nie nutne na úrovni experta, ale skôr vedca, ktorý by mohol profitovať z využitia vysokovýkonného počítania vo svojej vedeckej práci.
  • Doktorand s kvalitným výskumným plánom alebo postdoktorand na začiatku svojej vedeckej kariéry.
  •  Skúsenosti, alebo minimálne záujem o využitie paralelného programovania.
  • Vítaní sú uchádzači z akéhokoľvek výskumného odboru ak ich výskumné aktivity zahŕňajú výpočtovú prácu.

Prvé dva dni programu pozostávajú z dvoch paralelných prednášok. V žiadosti si uchádzač musí vybrať preferovanú tému:

  • An introduction to shared-memory parallelism and accelerator programming.
  • Advanced distributed-memory programming.

Školné, strava a ubytovanie budú hradené pre všetkých prijatých uchádzačov na letnú školu. Cestujúcim do/zo školy budú uhradené aj primerané náklady na let.

Viac informácií o letnej škole


EuroCC 2 & CoEs & CASTIEL 2 Intermediate Conference na Slovensku 26 apr - V malebnom prostredí Vysokých Tatier sa členovia Európskych národných kompetenčných centier a Centier excelentnosti stretli počas EuroCC 2 & CoEs & CASTIEL 2 Intermediate Conference, aby diskutovali o vývoji v projekte a ukázali doteraz dosiahnutý pokrok.
Nová spolupráca a komplexnejšia ponuka pre slovenské firmy 24 apr - V Národnom kompetenčnom centre pre HPC sa tešíme z nášeho nového partnerstva s Inovačným centrom INOVIA v Žiline. Toto spojenie predstavuje významný míľnik v misii NCC pre HPC propagovať a podporovať adopciu vysokovýkonných výpočtových technológií naprieč slovenskými regiónmi a hospodárskymi sektormi. Využitie takýchto pokročilých digitálnych technológií je vo svete čoraz bežnejšie, napríklad pri pokročilých numerických simuláciách, spracovaní veľkých objemov dát a tiež pri vývoji modelov umelej inteligencie.
Možnosti využitia HPC pre MSP 21 mar - Dňa 19. marca sa v Bratislave uskutočnilo podujatie s názvom Objavte potenciál supepročítača v praxi, ktoré združilo odborníkov z Národného kompetenčného centra HPC (NCC) a Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory, čím sa otvorili nové horizonty prespoluprácu s podnikmi využívajúcimi veľké dáta, simulácie, umelú inteligenciu vo vývoji alebo výrobnej technológií.