Kategórie
Všeobecné

Využite slovenský superpočítač Devana a HPC služby zdarma!

Táto výzva mieri na malých a stredných podnikateľov, ktorí potrebujú niečo viac ako bežnú výpočtovú techniku pre realizáciu či už výskumných projektov alebo bežných úloh v bežnej prevádzke a procesoch spoločnosti. Výpočtové stredisko SAV a Národné superpočítačové centrum ponúkajú práve teraz bezplatný prístup k slovenskému superpočítaču Devana.

Využite slovenský superpočítač Devana a HPC služby zdarma!

Táto výzva mieri na malých a stredných podnikateľov, ktorí potrebujú niečo viac ako bežnú výpočtovú techniku pre realizáciu či už výskumných projektov alebo bežných úloh v bežnej prevádzke a procesoch spoločnosti. Výpočtové stredisko SAV a Národné superpočítačové centrum ponúkajú práve teraz bezplatný prístup k slovenskému superpočítaču Devana.

Najnovší slovenský HPC systém, ktorý nesie meno Devana, má celkový výkon 800 TFlop/s a je momentálne najvýkonnejším verejne prístupným HPC zariadením v krajine. Devana okrem univerzálnej CPU časti, vhodnej pre štandardné simulácie a aplikácie ponúka aj akcelerované prostredie, ktoré je špeciálne navrhnuté pre prácu s umelou inteligenciou (AI) a strojovým učením (ML). Profesionálny HPC tím je pripravený podporiť firmy pri prenose dát a aplikácií a ukázať ich zamestnancom, ako na to.

Čo všetko môže firma získať vďaka tejto príležitosti?

  • Bezplatný prístup k vysokovýkonnej výpočtovej technike, ktorá vám umožní rýchlo a efektívne vykonávať aj tie najnáročnejšie výpočtové úlohy.
  • Zjednodušený prístup k HPC cez webové rozhranie pomocou Open OnDemand pre všetkých, ktorí neovládajpú prácu v linux prostredí a príkazovom riadku.
  • AI/ML computing v HPC prostredí: Devana vám umožní vyskúšať využitie viacerých GPU akcelerátorov paralelne pre trénovanie rozsiahlych modelov.
  • Interaktívne počítanie – Jupyter Notebook, Devana Desktop.
  • Spracovanie dát – RStudio server.
  • Kontajnerizačná platforma Singularity.
  • Multifyzikálne simulácie pomocou populárneho balíka Ansys.

Využitím tejto príležitosti spoločnosti pomôžu aj poskytovateľom HPC služieb – NSCC a VS SAV – získať neoceniteľné informácie a spätnú väzbu ohľadom ich potrieb a požiadaviek pri práci v HPC prostredí. Tieto informácie umožnia nášmu národnému HPC centru vyvíjať nové nástroje a služby, ktoré budú lepšie zodpovedať potrebám podnikateľov.

Získanie bezplatného prístupu k Devane je jednoduché. Stačí kontaktovať HPC tím, poslať základné informácie o firme a jej aktivitách TU. Neváhajte a využite túto jedinečnú príležitosť na zlepšenie svojich produktov, zefektívnenie procesov a zrýchlenie výskumu a vývoja projektov.

EuroCC Supercomputing Accelerator webinar: Explainable AI 30 nov - Slovenské kompetenčné centrum pre vysokovýkonné počítanie sa pripojilo k EuroCC Supercomputing Accelerator. Supercomputing accelerator je one-stop shop pre adopciu superpočítačov v podnikaní. Pozývame vás na webinár na tému: Vysvetliteľná #AI
Spolupráca NCC a CoE: BioExcel workshop on GROMACS and HADDOCK 24 okt - V dňoch 18. a 19. októbra 2023 sa v Bratislave konal workshop zameraný na prácu so softvérovými nástrojmi GROMACS a HADDOCK. Workshop bol výsledkom spolupráce kompetenčných centier na Slovensku, v Rakúsku, Českej republike a Maďarsku s centrom excelentnosti BioExcel. Tím BioExcel CoE vyvíja obe aplikácie a tak mohli skúsení lektori nielen ukázať bežné simulácie a modelovanie, ale aj odpovedať na špecifické otázky účastníkov.
Až 43% kybernetických útokov je zameraných  na malé a stredné podniky 23 okt - V minulom roku až 40 % malých podnikov oznámilo stratu údajov v dôsledku kybernetického útoku, čo spôsobilo ich značné narušenie fungovania, finančné straty, poškodenie dobrého mena a odliv zákazníkov z dôvodu obáv o bezpečnosť a ochranu ich osobných dát.