Kategórie
Všeobecné

Využite slovenský superpočítač Devana a HPC služby zdarma!

Táto výzva mieri na malých a stredných podnikateľov, ktorí potrebujú niečo viac ako bežnú výpočtovú techniku pre realizáciu či už výskumných projektov alebo bežných úloh v bežnej prevádzke a procesoch spoločnosti. Výpočtové stredisko SAV a Národné superpočítačové centrum ponúkajú práve teraz bezplatný prístup k slovenskému superpočítaču Devana.

Využite slovenský superpočítač Devana a HPC služby zdarma!

Táto výzva mieri na malých a stredných podnikateľov, ktorí potrebujú niečo viac ako bežnú výpočtovú techniku pre realizáciu či už výskumných projektov alebo bežných úloh v bežnej prevádzke a procesoch spoločnosti. Výpočtové stredisko SAV a Národné superpočítačové centrum ponúkajú práve teraz bezplatný prístup k slovenskému superpočítaču Devana.

Najnovší slovenský HPC systém, ktorý nesie meno Devana, má celkový výkon 800 TFlop/s a je momentálne najvýkonnejším verejne prístupným HPC zariadením v krajine. Devana okrem univerzálnej CPU časti, vhodnej pre štandardné simulácie a aplikácie ponúka aj akcelerované prostredie, ktoré je špeciálne navrhnuté pre prácu s umelou inteligenciou (AI) a strojovým učením (ML). Profesionálny HPC tím je pripravený podporiť firmy pri prenose dát a aplikácií a ukázať ich zamestnancom, ako na to.

Čo všetko môže firma získať vďaka tejto príležitosti?

  • Bezplatný prístup k vysokovýkonnej výpočtovej technike, ktorá vám umožní rýchlo a efektívne vykonávať aj tie najnáročnejšie výpočtové úlohy.
  • Zjednodušený prístup k HPC cez webové rozhranie pomocou Open OnDemand pre všetkých, ktorí neovládajpú prácu v linux prostredí a príkazovom riadku.
  • AI/ML computing v HPC prostredí: Devana vám umožní vyskúšať využitie viacerých GPU akcelerátorov paralelne pre trénovanie rozsiahlych modelov.
  • Interaktívne počítanie – Jupyter Notebook, Devana Desktop.
  • Spracovanie dát – RStudio server.
  • Kontajnerizačná platforma Singularity.
  • Multifyzikálne simulácie pomocou populárneho balíka Ansys.

Využitím tejto príležitosti spoločnosti pomôžu aj poskytovateľom HPC služieb – NSCC a VS SAV – získať neoceniteľné informácie a spätnú väzbu ohľadom ich potrieb a požiadaviek pri práci v HPC prostredí. Tieto informácie umožnia nášmu národnému HPC centru vyvíjať nové nástroje a služby, ktoré budú lepšie zodpovedať potrebám podnikateľov.

Získanie bezplatného prístupu k Devane je jednoduché. Stačí kontaktovať HPC tím, poslať základné informácie o firme a jej aktivitách TU. Neváhajte a využite túto jedinečnú príležitosť na zlepšenie svojich produktov, zefektívnenie procesov a zrýchlenie výskumu a vývoja projektov.

Nový Ambasádor pre HPC: Únia klastrov Slovenska 30 máj - Nový Ambasádor pre HPC: Únia klastrov Slovenska S radosťou oznamujeme, že Národné kompetenčné centrum pre HPC uzavrelo nové partnerstvo s Úniou klastrov Slovenska (ÚKS) v rámci HPC Ambassador programu . Tento významný krok posilní naše spoločné úsilie v podpore inovácií a adopcii vysokovýkonných počítačových technológií medzi klastrami a ich členmi z rôznych sektorov, s ddôrazom na malé a stredné podniky na Slovensku.
NCC Slovensko & NCC Poľsko: ORCA Hands-on Workshop 23 máj - V dňoch 21. a 22. mája 2024 sa v Bratislave uskutočnil ORCA hands-on workshop. Tento dvojdňový workshop, organizovaný národnými kompetenčnými centrami pre HPC zo Slovenska a Poľska bol zameraný na softvérový kvantovo-chemický balík ORCA. Účastníci sa oboznámili so základmi a vybranými pokročilými technikami práce s ORCA, pričom veľkú časť tvorili najmä praktické cvičenia.
MaX school: materials and molecular modelling with QUANTUM ESPRESSO 20 máj - Dávame vám do pozornosti online školu organizovanú MaX CoE v spolupráci s Národnými kompetenčnými centrami pre vysokovýkonné počítanie z Česka, Rakúska, Slovenska, Slovinska, Poľska a Maďarska. Podujatie bude prebiehať v dňoch 19. - 21. jún 2024.