Kategórie
Všeobecné

HACKERI ÚTOČIA NA MALÉ A STREDNÉ PODNIKY

Malé a stredné podniky, ktoré nevykročia do kybernetickej éry, budú mať konkurenčnú nevýhodu oproti tým, ktoré tak urobia. Takýto krok do modernej a inovatívnej budúcnosti má však aj svoje úskalia. Ako teda ochrániť svoje podnikanie v digitálnom svete a ako zabezpečiť jeho kontinuitu?

HACKERI ÚTOČIA NA MALÉ A STREDNÉ PODNIKY

Malé a stredné podniky, ktoré nevykročia do kybernetickej éry, budú mať konkurenčnú nevýhodu oproti tým, ktoré tak urobia. Takýto krok do modernej a inovatívnej budúcnosti má však aj svoje úskalia. Ako teda ochrániť svoje podnikanie v digitálnom svete a ako zabezpečiť jeho kontinuitu?

Nanešťastie, malé a stredné biznisy na Slovensku a v Česku veľakrát riziká súvisiace s online prítomnosťou podnikania neriešia. Otvárajú tak dvere hackerským útokom, ktoré vedú nielen k zhoršeniu reputácie firmy, ale často aj k problémom, ktoré v konečnom dôsledku môžu zapríčiniť zánik biznisu. A to rozhodne nechcete. Našťastie aj na domácom pódiu existuje niekto, kto vám podá pomocnú ruku.

Kybernetická bezpečnosť bez stresu – webinár ZDARMA

Qubit Conference® organizuje v spolupráci s Edenred Slovensko webinár ZDARMA s názvom Kybernetická bezpečnosť bez stresu, ktorý sa uskutoční 13.9.2023 o 14:00. Tento online webinár je určený pre malé a stredné podniky, ktoré chcú zlepšiť svoje kybernetické štandardy, ochrániť svoje podnikanie a zabezpečiť jeho kontinuitu aj v nasledujúcich rokoch.

Webinár Kybernetická bezpečnosť bez stresu prinesie aktuálne poznatky zo sveta kyberbezpečnosti a predostrie účinné stratégie, ktoré podniky ochránia pred útokmi hackerov, prelomením hesiel či únikmi citlivých informácií a dát. Ich následná implementácia potom povedie k efektívnejšiemu a bezpečnejšiemu podnikaniu, ako aj k výraznému zlepšeniu reputácie firmy.

Počet miest je obmedzený, preto neváhajte a registrujte sa na webinár Kybernetická bezpečnosť bez stresu ZADARMO ešte dnes!

Malé a stredné podniky v ohrození

43% kybernetických útokov je zameraných na malé a stredné podniky. Prečo sú však práve tieto biznisy také ohrozené?

Dôvodov je niekoľko. Hackeri na ne mieria najmä preto, lebo sú zraniteľné a využívajú ich kybernetickú nevedomosť. Takéto spoločnosti často nemajú zdroje – ako finančné, tak aj personálne – na to, aby kybernetickej bezpečnosti dokázali venovať dostatok pozornosti.

Mnohí majitelia firiem, najmä na Slovensku a v Česku, dokonca ani nevnímajú hrozby hackerských útokov. Neberú to ako problém a preto kybernetickú bezpečnosť nedbanlivo zanedbávajú. Nanešťastie, ak sa nejaké riziko objaví, spravidla býva už neskoro.

Hackerské útoky na malé a stredné podniky majú často fatálny dopad na ich fungovanie a v mnohých prípadoch takéto firmy končia. Výsledkom sú finančné straty, prepustení zamestnanci a v najhorších prípadoch aj právne problémy. Tomu sa však dá zabrániť vtedy, keď investujete čas a energiu do povedomia o kybernetickej bezpečnosti.

Vírusy, ukradnuté heslá a úniky citlivých údajov

Zanedbávanie kyberbezpečnosti otvára dvere vírusom, trojským koňom, ukradnutým heslám a únikom citlivých údajov. V mnohých prípadoch sa už potom nedá nič robiť. Napríklad pri ransomware vám hackeri zablokujú všetky súbory na úložisku a žiadajú výkupné, ktoré vám veľakrát už ani nepomôže. Práve takto mnohé firmy prišli o všetky svoje dáta, a to najmä vtedy, keď si ich nezálohovali.

Citlivé sú najmä ukradnuté heslá a úniky údajov o vašich zákazníkoch. Tie zvyšujú pobúrenie zákazníkov, zhoršujú reputáciu firmy a môžu viesť až k právnym dôsledkom.

Pravdou je, že najlepšou ochranou ostáva prevencia. A prvým krokom môže byť práve online webinár Kybernetická bezpečnosť bez stresu. Tak neváhajte, registrujte sa ZADARMO a ochráňte svoje podnikanie.

Registrácia

Superpočítače pre biznis –  článok v mesačníku SOPK 17 apr - V najnovšom čísle mesačníka Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory (SOPK) sme predstavili, ako technológie High Performance Computing (HPC) a služby Národného superpočítačového centra pomáhajú slovenským firmám inovovať, urýchliť vývoj a získať konkurenčnú výhodu. Superpočítače už dávno nie sú výlučne nástrojom akademickej sféry – dnes zohrávajú kľúčovú úlohu aj v priemysle, zdravotníctve, energetike či automobilovom sektore. V článku približujeme konkrétne príklady z praxe a ukazujeme, ako sa výpočtový výkon superpočítača využíva pri riešení reálnych výziev firiem.
Spolupráca so SARIO – podpísali sme memorandum o spolupráci 16 apr - Dňa 16. apríla sme podpísali memorandum o spolupráci so Slovenskou agentúrou pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO). Tento krok predstavuje dôležitý míľnik v našom úsilí posilniť prepojenie medzi technologickou infraštruktúrou v oblasti vysokovýkonného počítania (HPC) a potrebami podnikateľského prostredia na Slovensku.
Webinár: Digitálna forenzika v ére veľkých dát  14 apr - Národné kompetenčné centrá pre vysokovýkonné počítanie (HPC) na Slovensku, v Rakúsku a v Českej republike vás pozývajú na odbornú prednášku o tom, ako vysokovýkonné počítanie (HPC) môžu podporiť digitálnu forenziku v moderných rozsiahlych prostrediach. Webinár organizuje Národné kompetenčné centrum pre HPC na Slovensku.