Kategórie
Všeobecné

HACKERI ÚTOČIA NA MALÉ A STREDNÉ PODNIKY

Malé a stredné podniky, ktoré nevykročia do kybernetickej éry, budú mať konkurenčnú nevýhodu oproti tým, ktoré tak urobia. Takýto krok do modernej a inovatívnej budúcnosti má však aj svoje úskalia. Ako teda ochrániť svoje podnikanie v digitálnom svete a ako zabezpečiť jeho kontinuitu?

HACKERI ÚTOČIA NA MALÉ A STREDNÉ PODNIKY

Malé a stredné podniky, ktoré nevykročia do kybernetickej éry, budú mať konkurenčnú nevýhodu oproti tým, ktoré tak urobia. Takýto krok do modernej a inovatívnej budúcnosti má však aj svoje úskalia. Ako teda ochrániť svoje podnikanie v digitálnom svete a ako zabezpečiť jeho kontinuitu?

Nanešťastie, malé a stredné biznisy na Slovensku a v Česku veľakrát riziká súvisiace s online prítomnosťou podnikania neriešia. Otvárajú tak dvere hackerským útokom, ktoré vedú nielen k zhoršeniu reputácie firmy, ale často aj k problémom, ktoré v konečnom dôsledku môžu zapríčiniť zánik biznisu. A to rozhodne nechcete. Našťastie aj na domácom pódiu existuje niekto, kto vám podá pomocnú ruku.

Kybernetická bezpečnosť bez stresu – webinár ZDARMA

Qubit Conference® organizuje v spolupráci s Edenred Slovensko webinár ZDARMA s názvom Kybernetická bezpečnosť bez stresu, ktorý sa uskutoční 13.9.2023 o 14:00. Tento online webinár je určený pre malé a stredné podniky, ktoré chcú zlepšiť svoje kybernetické štandardy, ochrániť svoje podnikanie a zabezpečiť jeho kontinuitu aj v nasledujúcich rokoch.

Webinár Kybernetická bezpečnosť bez stresu prinesie aktuálne poznatky zo sveta kyberbezpečnosti a predostrie účinné stratégie, ktoré podniky ochránia pred útokmi hackerov, prelomením hesiel či únikmi citlivých informácií a dát. Ich následná implementácia potom povedie k efektívnejšiemu a bezpečnejšiemu podnikaniu, ako aj k výraznému zlepšeniu reputácie firmy.

Počet miest je obmedzený, preto neváhajte a registrujte sa na webinár Kybernetická bezpečnosť bez stresu ZADARMO ešte dnes!

Malé a stredné podniky v ohrození

43% kybernetických útokov je zameraných na malé a stredné podniky. Prečo sú však práve tieto biznisy také ohrozené?

Dôvodov je niekoľko. Hackeri na ne mieria najmä preto, lebo sú zraniteľné a využívajú ich kybernetickú nevedomosť. Takéto spoločnosti často nemajú zdroje – ako finančné, tak aj personálne – na to, aby kybernetickej bezpečnosti dokázali venovať dostatok pozornosti.

Mnohí majitelia firiem, najmä na Slovensku a v Česku, dokonca ani nevnímajú hrozby hackerských útokov. Neberú to ako problém a preto kybernetickú bezpečnosť nedbanlivo zanedbávajú. Nanešťastie, ak sa nejaké riziko objaví, spravidla býva už neskoro.

Hackerské útoky na malé a stredné podniky majú často fatálny dopad na ich fungovanie a v mnohých prípadoch takéto firmy končia. Výsledkom sú finančné straty, prepustení zamestnanci a v najhorších prípadoch aj právne problémy. Tomu sa však dá zabrániť vtedy, keď investujete čas a energiu do povedomia o kybernetickej bezpečnosti.

Vírusy, ukradnuté heslá a úniky citlivých údajov

Zanedbávanie kyberbezpečnosti otvára dvere vírusom, trojským koňom, ukradnutým heslám a únikom citlivých údajov. V mnohých prípadoch sa už potom nedá nič robiť. Napríklad pri ransomware vám hackeri zablokujú všetky súbory na úložisku a žiadajú výkupné, ktoré vám veľakrát už ani nepomôže. Práve takto mnohé firmy prišli o všetky svoje dáta, a to najmä vtedy, keď si ich nezálohovali.

Citlivé sú najmä ukradnuté heslá a úniky údajov o vašich zákazníkoch. Tie zvyšujú pobúrenie zákazníkov, zhoršujú reputáciu firmy a môžu viesť až k právnym dôsledkom.

Pravdou je, že najlepšou ochranou ostáva prevencia. A prvým krokom môže byť práve online webinár Kybernetická bezpečnosť bez stresu. Tak neváhajte, registrujte sa ZADARMO a ochráňte svoje podnikanie.

Registrácia

Využite slovenský superpočítač Devana a HPC služby zdarma! 26 sep - Táto výzva mieri na malých a stredných podnikateľov, ktorí potrebujú niečo viac ako bežnú výpočtovú techniku pre realizáciu či už výskumných projektov alebo bežných úloh v bežnej prevádzke a procesoch spoločnosti. Výpočtové stredisko SAV a Národné superpočítačové centrum ponúkajú práve teraz bezplatný prístup k slovenskému superpočítaču Devana.
Qubit Conference® Košice 2023 2 aug - Po úspešnom minuloročnom podujatí sa už teraz môžete tešiť na konferenciu Qubit Košice 2023.
devana Superpočítač Devana je prístupný pre používateľov 19 júl - S radosťou vám oznamujeme, že superpočítač Devana je už prístupný pre vaše výpočty a projekty.  Výpočtové stredisko SAV a Národné superpočítačové centrum otvorili prvú Výzvu na podávanie projektov pre testovanie a benchmarking. Výzva je kontinuálne otvorená, projekt je možné podať kedykoľvek v priebehu roka a to výhradne prostredníctvom používateľského portálu register.nscc.sk.