Kategórie
Všeobecné

HACKERI ÚTOČIA NA MALÉ A STREDNÉ PODNIKY

Malé a stredné podniky, ktoré nevykročia do kybernetickej éry, budú mať konkurenčnú nevýhodu oproti tým, ktoré tak urobia. Takýto krok do modernej a inovatívnej budúcnosti má však aj svoje úskalia. Ako teda ochrániť svoje podnikanie v digitálnom svete a ako zabezpečiť jeho kontinuitu?

HACKERI ÚTOČIA NA MALÉ A STREDNÉ PODNIKY

Malé a stredné podniky, ktoré nevykročia do kybernetickej éry, budú mať konkurenčnú nevýhodu oproti tým, ktoré tak urobia. Takýto krok do modernej a inovatívnej budúcnosti má však aj svoje úskalia. Ako teda ochrániť svoje podnikanie v digitálnom svete a ako zabezpečiť jeho kontinuitu?

Nanešťastie, malé a stredné biznisy na Slovensku a v Česku veľakrát riziká súvisiace s online prítomnosťou podnikania neriešia. Otvárajú tak dvere hackerským útokom, ktoré vedú nielen k zhoršeniu reputácie firmy, ale často aj k problémom, ktoré v konečnom dôsledku môžu zapríčiniť zánik biznisu. A to rozhodne nechcete. Našťastie aj na domácom pódiu existuje niekto, kto vám podá pomocnú ruku.

Kybernetická bezpečnosť bez stresu – webinár ZDARMA

Qubit Conference® organizuje v spolupráci s Edenred Slovensko webinár ZDARMA s názvom Kybernetická bezpečnosť bez stresu, ktorý sa uskutoční 13.9.2023 o 14:00. Tento online webinár je určený pre malé a stredné podniky, ktoré chcú zlepšiť svoje kybernetické štandardy, ochrániť svoje podnikanie a zabezpečiť jeho kontinuitu aj v nasledujúcich rokoch.

Webinár Kybernetická bezpečnosť bez stresu prinesie aktuálne poznatky zo sveta kyberbezpečnosti a predostrie účinné stratégie, ktoré podniky ochránia pred útokmi hackerov, prelomením hesiel či únikmi citlivých informácií a dát. Ich následná implementácia potom povedie k efektívnejšiemu a bezpečnejšiemu podnikaniu, ako aj k výraznému zlepšeniu reputácie firmy.

Počet miest je obmedzený, preto neváhajte a registrujte sa na webinár Kybernetická bezpečnosť bez stresu ZADARMO ešte dnes!

Malé a stredné podniky v ohrození

43% kybernetických útokov je zameraných na malé a stredné podniky. Prečo sú však práve tieto biznisy také ohrozené?

Dôvodov je niekoľko. Hackeri na ne mieria najmä preto, lebo sú zraniteľné a využívajú ich kybernetickú nevedomosť. Takéto spoločnosti často nemajú zdroje – ako finančné, tak aj personálne – na to, aby kybernetickej bezpečnosti dokázali venovať dostatok pozornosti.

Mnohí majitelia firiem, najmä na Slovensku a v Česku, dokonca ani nevnímajú hrozby hackerských útokov. Neberú to ako problém a preto kybernetickú bezpečnosť nedbanlivo zanedbávajú. Nanešťastie, ak sa nejaké riziko objaví, spravidla býva už neskoro.

Hackerské útoky na malé a stredné podniky majú často fatálny dopad na ich fungovanie a v mnohých prípadoch takéto firmy končia. Výsledkom sú finančné straty, prepustení zamestnanci a v najhorších prípadoch aj právne problémy. Tomu sa však dá zabrániť vtedy, keď investujete čas a energiu do povedomia o kybernetickej bezpečnosti.

Vírusy, ukradnuté heslá a úniky citlivých údajov

Zanedbávanie kyberbezpečnosti otvára dvere vírusom, trojským koňom, ukradnutým heslám a únikom citlivých údajov. V mnohých prípadoch sa už potom nedá nič robiť. Napríklad pri ransomware vám hackeri zablokujú všetky súbory na úložisku a žiadajú výkupné, ktoré vám veľakrát už ani nepomôže. Práve takto mnohé firmy prišli o všetky svoje dáta, a to najmä vtedy, keď si ich nezálohovali.

Citlivé sú najmä ukradnuté heslá a úniky údajov o vašich zákazníkoch. Tie zvyšujú pobúrenie zákazníkov, zhoršujú reputáciu firmy a môžu viesť až k právnym dôsledkom.

Pravdou je, že najlepšou ochranou ostáva prevencia. A prvým krokom môže byť práve online webinár Kybernetická bezpečnosť bez stresu. Tak neváhajte, registrujte sa ZADARMO a ochráňte svoje podnikanie.

Registrácia

Implementácia metódy čiastočne riadeného učenia Uni-Match do metódy Frame Field Learning pre úlohu extrakcie budov z leteckých snímok 21 jún - Extrakcia budov v Geografických informačných systémoch (GIS) je kľúčová pre urbanistické plánovanie, environmentálne štúdie a riadenie infraštruktúry, pretože umožňuje presné mapovanie stavieb, vrátane odhaľovania nelegálnych stavieb za účelom dodržiavania právnych predpisov, alebo efektívnejšieho vyberania daní. Integrácia extrahovaných údajov o budovách s inými geopriestorovými vrstvami zlepšuje pochopenie dynamiky miest a priestorových vzťahov.
Regionálne stretnutie národných kompetenčných centier pre HPC v strednej Európe 18 jún - Zástupcovia národných kompetenčných centier pre HPC zo stredoeurópskeho regiónu sa 10. júna stretli na treťom stretnutí stredoeurópskej pracovnej skupiny NCC pre HPC. Hybridné podujatie zorganizovalo NCC Rakúsko v Grundlsee. Workshopu sa zúčastnili kompetenčné centra pre HPC z Poľska, Rakúska, Chorvátska, Českej republiky, Slovenska, Slovinska a Maďarska.
Nové partnerstvo so SOPK Bratislava 11 jún - S potešením oznamujeme nové partnerstvo medzi Národným kompetenčným centrom pre vysokovýkonné počítanie (NCC pre HPC) a Slovenskou obchodnou a priemyselnou komorou pre Bratislavský región (SOPK BA). Toto spojenie je súčasťou programu HPC Ambassador a jeho cieľom je podporiť inovácie a adopciu HPC technológií medzi malými a strednými podnikmi (MSP) na Slovensku. Cieľom tejto spolupráce je zvýšiť informovanosť a podporiť implementáciu HPC technológií v slovenských podnikoch. NCC pre HPC a SOPK BA plánujú realizovať rôzne podujatia, školenia a kampane, ktoré poskytnú MSP potrebné vedomosti a nástroje na efektívne využívanie vysokovýkonných počítačových technológií.