Kategórie
Všeobecné

EoCoE Summer School

Centrum excelentnosti zamerané na energetiku (EoCoE) organizuje v dňoch 6. – 8. júna letnú školu, ktorá bude prebiehať online. Dvojdňové tréningové podujatie o vlajkových EoCoE programoch a solveroch, ktoré sa zameriavajú na HPC simulácie aplikované na energetické domény.

 EoCoE  Summer School

Centrum excelentnosti zamerané na energetiku (EoCoE) organizuje v dňoch 6. – 8. júna letnú školu, ktorá bude prebiehať online. Dvojdňové tréningové podujatie bude o vlajkových EoCoE programoch a solveroch, ktoré sa zameriavajú na HPC simulácie aplikované na energetické domény.

Tieto sú dizajnované a optimalizované pre najnovšiu generáciu európskych pre-exascale systémov a s cieľom škálovateľnosti na budúcich exascale systémoch. Účastníci budú mať možnosť otestovať tieto nástroje na portáli EoCoE Software s použitím výpočtových zdrojov Poznanského superpočítačového a sieťového centra (PSNC).

Tím vynikajúcich výskumníkov z niekoľkých popredných európskych výskumných centier bude organizovať samotné školenia, cvičenia a dohliadať na vašu prácu.

Aktívna účasť v škole EoCoE bude odmenená niekoľkými oceneniami vrátane peňažnej odmeny či kníh. Šiestim účastníkom bude kompletne preplatená cesta do Neapola, kde sa koncom júna uskutoční stretnutie projektového tímu.

Táto škola je jedinečnou príležitosťou pre účastníkov stretnúť sa s poprednými výskumníkmi a odborníkmi, vyskúšať si špičové kódy v tejto oblasti a nadviazať nové kontakty. Letná škola zavŕši druhú fázu projektu EoCoE.

Viac informácií
Registrácia

Webinár: Využitie HPC v Slovenskom hydrometeorologickom ústave 28 apr - Pozývame Vás na odbornú online prednášku - Využitie HPC v Slovenskom hydrometeorologickom ústave, ktorú povedie Mgr. Mária Derková, PhD. zo Slovenského hydrometeorologického ústavu.
Webinár: Trénovanie strojov na detekciu ľubovoľného objektu 27 apr - Pozývame Vás na odbornú online prednášku - Trénovanie strojov na detekciu ľubovoľného objektu, ktorú povedie RNDr. Andrej Lúčny, PhD. z Fakulty matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave.
Pozývame vás na Lokálny tréning pre podnikateľov: Umelá inteligencia v podnikaní 26 apr - Pozývame Vás na Lokálny tréning pre podnikateľov na tému „Umelá inteligencia v podnikaní – trendy, nástroje a praktické využitie“.