Kategórie
Všeobecné

Regionálne stretnutie národných kompetenčných centier pre HPC v strednej Európe

Zástupcovia národných kompetenčných centier pre HPC zo stredoeurópskeho regiónu sa 10. júna stretli na treťom stretnutí stredoeurópskej pracovnej skupiny NCC pre HPC. Hybridné podujatie zorganizovalo NCC Rakúsko v Grundlsee. Workshopu sa zúčastnili kompetenčné centra pre HPC z Poľska, Rakúska, Chorvátska, Českej republiky, Slovenska, Slovinska a Maďarska.

Regionálne stretnutie národných kompetenčných centier pre HPC v strednej Európe

Zástupcovia národných kompetenčných centier pre HPC zo stredoeurópskeho regiónu sa 10. júna stretli na treťom stretnutí stredoeurópskej pracovnej skupiny NCC pre HPC. Hybridné podujatie zorganizovalo NCC Rakúsko v Grundlsee. Workshopu sa zúčastnili kompetenčné centra pre HPC z PoľskaRakúskaChorvátskaČeskej republikySlovenskaSlovinska Maďarska.

Kompetenčné centra sa venovali téme spolupráci medzi NCC a ďalšími inštitúciami, ako aj zlepšovaniu firemných profilov na LinkedIn. Podujatie otvoril vedúci rakúskeho kompetenčného centra pre vysokovýkonné počítanie Markus Stöhr. Nasledovalo krátke predstavenie každého kompetenčného centra počas ktorého vedúci jednotlivých NCC predstavili nielen členov tímu, ale aj najdôležitejšie témy, ktorým by sa chceli počas stretnutia venovať. Nasledovala moderovaná diskusia o vyššie spomenutých témach pod vedením Markusa Stöhra a prehľad a aktualizácia spolupráce v oblasti tréningu, ktorú viedla Claudia Blaas-Schenner.

Ďalšou veľmi zaujímavou témou workshopu bola optimalizácia LinkedIn profilu. Tento interný workshop bol zameraný na best practices pre vytvorenie profesionálne vyzerajúcej LinkedIn stránky. Workshop bol určený pre všetkých záujemcov o zlepšenie svojho osobného profilu ale aj business page. Workshop viedla Natascha Trzepizur, odborníčka na obsahový marketing z INiTS vo Viedni.

Posledná sekcia s názvom AI Focus bola zameraná na:

  • AI generované reportovanie: Diskusia o využití umelej inteligencie pri tvorbe reportov. Prednášajúci: Markus Stöhr, Simeon Harrison, Thomas Mayerhofer.
  • Séria tréningov: AI pre priemysel Diskusia o sérii tréningov zameraných na využitie AI v priemysle. Prednášajúci: Simeon Harrison, Thomas Mayerhofer.

Stretnutie pracovnej skupiny stredoeurópskych NCC bolo jedinečnou príležitosťou na výmenu skúseností, prehĺbenie spolupráce a zlepšenie odborných kompetencií účastníkov. Ďakujeme rakúskemu kompetenčnému centru za organizáciu tohto skvelého podujatia a tešíme sa na ďalšie stretnutie nasej pracovnej skupiny!

Workshop: POP3 Profiling and Optimisation Tools 16 júl - Pozývame vás na zaujímavé podujatie POP3 Profiling and Optimisation Tools 46th VI-HPS Tuning Workshop. Podujatie je organizované POP3 CoE v spolupráci s Národnými kompetenčnými centrami pre HPC zo Slovenska, Česka, Poľska a Rakúska Maďarska a Slovinska.
Call for Ideas: Hľadáme slovenských MSP partnerov pre projektové konzorcium FFPlus 4 júl - NCC Slovakia hľadá slovenských MSP partnerov na vytvorenie konzorcia pre návrh prestížneho projektu FFPlus. Cieľom je využiť vysokovýkonné počítanie pri riešení špecifických obchodných výziev zahŕňajúcich napr. modelovanie a simulácie, analýzu údajov, AI atď.
Fortissimo: Výzva pre malé a stredné podniky 28 jún - Fortissimo: Výzva pre malé a stredné podniky