Kategórie
Všeobecné

EuroCC Supercomputing Accelerator webinar: Explainable AI

Slovenské kompetenčné centrum pre vysokovýkonné počítanie sa pripojilo k EuroCC Supercomputing Accelerator. Supercomputing accelerator je one-stop shop pre adopciu superpočítačov v podnikaní. Pozývame vás na webinár na tému: Vysvetliteľná #AI

EuroCC Supercomputing Accelerator webinar: Explainable AI

Slovenské kompetenčné centrum pre vysokovýkonné počítanie sa pripojilo k EuroCC Supercomputing Accelerator. Supercomputing accelerator je one-stop shop pre adopciu superpočítačov v podnikaní. Pozývame vás na webinár na tému: Vysvetliteľná #AI

Podujatie bude rozdelené na dve časti. V prvej časti vám rečníci priblížia úvod do fascinujúcej oblasti výskumu vysvetliteľnej AI (XAI) a ukážu vám niekoľko zaujímavých aplikácií vrátane toho, ako metódy XAI pomáhajú objaviť skryté nedostatky. V druhej časti ukážeme, ako sa dá využiť superpočítač Devana v našej každodennej práci a ako nám HPC pomáha posilniť náš výskum.

Prednášajúci: Martin Tamajka – vedúci výskumný pracovník (Kempelenov inštitút inteligentných technológií) a Ján Čegiň – doktorand (Kempelenov inštitút inteligentných technológií)
Dátum: 13. december o 16:00 CET
Miesto: online cez zoom
Registrácia

Niekoľko dní pred webinárom registrovaní účastníci dostanú pozvánku na zoom meeting.

O EuroCC Supercomputing Accelerator

EuroCC Supercomputing Accelerator je bezplatný one-stop shop cieľom ktorého je adopcia superpočítačov v podnikaní a výskume. EuroCC Supercomputing Accelerator je určeny pre firmy z rôznych oblasti.

Superpočítače pomáhajú podnikom urýchliť výpočtové úlohy a skrátiť čas potrebný na uvedenie ich produktu či firmy na trh. EuroCC Supercomputing Accelerator je všetko, čo potrebujete, aby ste si krok za krokom osvojili superpočítače a vysokovýkonné počínanie a ušetrili tak viac ako 116 000 EUR.

Či už potrebujete trénovať umelú inteligenciu, prevádzkovať zložité modely alebo chcete premeniť veľké dáta na veľký úspech, pomôžeme vám nájsť riešenie, ktoré potrebujete, a to prostredníctvom konzultácií, školení a technickej
podpory.

Výzva je otvorená pre všetky krajiny pridružené k EuroCC.
Viac o EuroCC Supercomputing Accelerator.

EuroHPC JU Call for Proposals for Benchmark Access 2024 14 feb - Cieľom výziev EuroHPC JU Benchmark Access je podporiť výskumníkov a vývojárov HPC aplikácií poskytnutím možnosti otestovať svoje aplikácie na EuroHPC Pre-exascale a Petascale systémoch ešte pred podaním žiadosti o Extreme Scale či Regular Access.
EuroHPC JU Call for Proposals for Development Access 2024 14 feb - Cieľom výziev EuroHPC JU Development Access je podporiť výskumníkov a vývojárov HPC aplikácií poskytnutím príležitosti pre vývoj, testovanie a optimalizáciu aplikácii na EuroHPC Pre-exascale a Petascale systémoch ešte pred podaním žiadosti o Extreme Scale alebo Regular Access. Výzva EuroHPC Development je určená pre projekty zamerané na vývoj a optimalizáciu kódu a algoritmov a na vývoj aplikačných metód AI.
Medzinárodný deň žien a dievčat vo vede 11 feb - Medzinárodný deň žien a dievčat vo vede, ktorý sa každoročne oslavuje 11. februára, vyhlásilo Valné zhromaždenie Organizácie Spojených národov v roku 2015. Tento deň nám pripomína, že ženy a dievčatá zohrávajú vo vede a technike dôležitú úlohu a že je potrebné ich v tom ešte viac podporiť. Príspevok žien vo vede je neoceniteľný, od základného výskumu až po vývoj technológií. Ženy, ako Marie Curie, Rosalind Franklinová a mnohé iné, mali zásadný vplyv na naše pochopenie sveta.